Sivil Toplum Diyaloğu
Doğu ve Güneydoğu Kalkınma Ajansları Gelişiyor Projesi

Etki değerlendirme projesi, kapanış çalıştayı ile sona eriyor

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından  ortaklaşa finanse edilen Sivil Toplum Diyaloğu Programı (www.siviltoplumdiyalogu.org) kapsamında yürütülen  “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kalkınma Ajansları Gelişiyor Projesi” adlı projemizin kapanış çalıştayı programı, Kalkınma Bakanlığı, bölge kalkınma idareleri, kalkınma ajansları, ilgili kurum ve kuruluşlar ve konu uzmanlarının katılımıyla 8-9 Ağustos 2017 tarihlerinde Van’da gerçekleştirilecek.

Proje kapsamında yakın zamanda “Kalkınma Programlarının Değerlendirmesinde Etki Analizi Yöntemleri ve Türkiye’de Uygulamalar” kitabı yayımlanmıştı. Bir referans kaynak olarak hem teorik yaklaşımları hem de Türkiye ile ilgili uygulamalı çalışmaları derleyerek, bu bağlamda konuyla ilgili ilk Türkçe kaynak olma özelliğiyle basıma hazırlanan kitap, https://goo.gl/pimsE7  adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

 

8 Ağustos 2017 tarihinde Van’da Elite World Hotel’de gerçekleştirilecek çalıştay kapsamında birinci gün programı, 09:30’da başlayacak. Projenin ve çalıştay hedeflerinin sunumunun ardından DAKA İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı V. Mehmet Emin Çakay başkanlığında gerçekleştirilecek birinci oturumda Harran Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Abuzer Pınar, aynı zamanda proje ortağı olan Kalkınma Analitiği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Meltem Aran, Uluslararası Kıdemli İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Hülya Günaydın, TÜBİTAK Girişimcilik Destekleme Grubu Yürütme Kurulu Koordinatörü Dr. Sinan Tandoğan ve Kalkınma Bankası Kıdemli Uzmanı Gürkan Akçaer’in sunumları yer alacak.

 

Öğleden sonra başlayacak ve Zafer Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Taylan Uygun başkanlığında gerçekleştirilecek ikinci oturumda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Zafer Kalkınma Ajansı, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve İzmir Kalkınma Ajansı temsilcileri etki değerlendirme konusundaki çalışmaları ile ilgili tecrübelerini paylaşacak.

 

Kalkınma Bankası Kıdemli Uzmanı Gürkan Akçaer’in başkanlığında gerçekleştirilecek üçüncü ve son oturumda ise kalkınma ajansları etki değerlendirme çalışmaları için öneriler ve bir yol haritası ortaya konulacak.

 

Program, ikinci günde çalıştay katılımcısı misafirler ile birlikte Akdamar Adası, Van Kedi Evi ve Van Kalesi ziyaretleri ile sona erecek.  

 

Çalıştay  Sabah Programı İçin Tıklayınız

 

Çalıştay  Öğlen Sonrası Programı İçin Tıklayınız